Nasza oferta zdobienia odzieży nie mogłaby istnieć bez tzw. ozdób typu hot fix- czyli różnego rodzaju ozdób przyklejanych do materiałów na gorąco, z wykorzystaniem pras termotransferowych. Technika ta, możliwa jest dzięki zastosowaniu specjalnie suszonego kleju od spodu ozdoby, który pod wpływem wysokiej temperatury wtapia się w wybrany materiał.

Ozdoby hot fix - rodzaje

Poza dżetami i kamieniami ozdobnymi, które opisaliśmy w pozostałych zakładkach naszej oferty, do ozdób typu hot fix, które u nas znajdziecie należą również:

  • blaszki płaskie – metalowe blaszki wyglądające jak główka gwoździa, wyjątkowo cienkie-płaskie i stosunkowo lekkie; w naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim blaszki płaskie okrągłe w pełnej gamie kolorystycznej, ale również blaszki o różnych kształtach np. gwiazdek, serduszek, kwadratów, prostokątów itp.;
  • blaszki stożkowe – blaszki metalowe, które kształtem przypominają szlifowane kamienie ozdobne  ośmio- i szesnastokątne; w naszej ofercie znajdziecie blaszki stożkowe w pełnej gamie kolorystycznej (od standardowego złota i srebra przez róże, błękity, matowe grafity, aż po kolory neonowe). Proponujemy wam blaszki w rozmiarach 2, 3, 4 i 6 mm.
  • półperły – ozdoby przypominające wyglądem perły naturalne przecięte na pół, o charakterystycznym perłowym kolorze;
  • półperły metalowe – ozdoby o kształcie przepołowionej perły wykonane w metalu, co sprawia że są stosunkowo ciężkie; występują w pełnej gamie kolorystycznej i różnych rozmiarach;
  • ćwieki – metalowe ozdoby w różnych kształtach, przede wszystkim przypominające stożki, piramidki ale również czaszki, serca czy nity.
  • dżety ceramiczne - wyglądem przypominają półperły,  jak sama nazwa wskazuje wykonane są z gliny - wyglądem przypominają jednak bardziej masę perłową, a ich powierzchnia jest lekko wypolerowana, co nadaje im charakterystycznego delikatnego błysku.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyżej przedstawione blaszki w przeróżnych kształtach i kolorach np. – złoto, srebro, niebieski, zielony, czerwony, różowy, beżowy, kolory fluo i wiele innych. Co więcej ,blaszki te mogą występować w błyszczącej lub matowej!

Ozdoby hot fix – sposób aplikacji i zastosowanie

Większość naszych ozdób typu hot fix może być układana na specjalnej folii transportowej, która w łatwy i szybki sposób umożliwia przeniesienie ułożonego na folii wzoru bezpośrednio na wybrany materiał przy użyciu żelazka lub prasy termostranserowej. Niestety niektóre z opisanych wyżej ozdób, szczególnie te większe nie nadają się do układanie ich na folii gdyż są zbyt ciężkie i folia nie jest w stanie ich utrzymać. W takim przypadku niezbędne jest ich ręczne dołożenie i przyklejenie do wzoru.

Ozdoby typu hot fix mogą być wykorzystywane do zdobienia tkanin i dzianin o różnej strukturze i splocie. Co więcej, możecie je przyklejać nawet na siatkach!

Proponujemy wam zdobienie materiałów wyżej wymienionymi ozdobami, również w połączeniu z innymi dostępnymi u nas technikami, takimi jak haft, cekiny czy druk sublimacyjny.

Zapraszamy również do zakładki „Pliki do pobrania”, w której znajdziecie nasze katalogi ozdób w wersji elektronicznej!

NOWOŚĆ!

Już teraz w naszej ofercie proponujemy wam nowy rodzaj ozdób hot fix, które wykonane są ze szkła, dzięki czemu pięknie odbijają światło. Proponujemy wam ozdoby w ciekawych kształtach - gwiazdek, motylków czy kółeczek z dziurką. Dostępna jest również wersja hematytowa tych ozdób. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej  otych ozdobach prosimy o kontakt  z naszym biurem obsługi klienta!