Haft to z pewnością jedna z najstarszych technik zdobienia materiałów. Dodatkowo jest to jedna z najbardziej popularnych  i stosunkowo tanich metod uszlachetniania. My, proponujemy Państwu usługi haftu komputerowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie wykonać bardzo precyzyjne wzory w stosunkowo krótkim czasie. Co więcej, dzięki zastosowaniu specjalistycznych maszyn proponujemy Państwu nie tylko tradycyjnych haft wykonywany nitkami hafciarskimi (poliestrowe/wiskozowe), ale również ten bardziej skomplikowany

RODZAJE HAFTÓW

  • haft 3d - czyli haft wypukły, haft stworzony z wykorzystaniem pianki hafciarskiej
  • haft z aplikacją - urozmaicenie haftu klasycznego poprzez naszywanie różnych materiałów, tkanin w obrębie wybranego wzoru 
  • cording - polegający na doszywaniu tasiemek, koralików, łańcuszków ozdobnych i sznurków (więcej o tej technice haftu znajdziecie w zakładce cording)
  • haft chenille - haft pętelkowy lub łańcuszkowy wykonywany włóczką (więcej o tej technice haftu znajdziecie w zakładce haft chenille)
  • haft richelieu -  polegający na obszywaniu wzoru i wycinaniu go z materiału (haft umieszczany dookoła wyciętej tkaniny)
  • haft krzyżykowy - wzór wykonywany jest w za pomocą "krzyżyków", które są ze sobą połączone tworząc całość.

W naszej ofercie znajdziecie bogatą bibliotekę różnych rodzajów ściegów hafciarskich, zarówno tych tradycyjnych jak satyna jak i tych ozdobnych.  Jeżeli chcecie zapoznać się z dostępną u nas ofertą ściegów ozdobnych, zapraszamy do zakładki Pliki do pobrania – ściegi specjalne.

NA CZYM HAFTUJEMY?

Jesteśmy w stanie wykonać hafty na różnych materiałach – dzianinach, tkaninach, skórach, filcach, siatkach itp. Wykonujemy zdobienia zarówno na wykrojach jak i gotowych wyrobach, przy czym istnieją pewne ograniczenia co do zdobień wykonywanych na gotowcach, ze względu na trudność upięcia materiału w tamborek (jeżeli chcecie Państwo wykonać haft na gotowych wyrobach prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta w tej sprawie).  Materiał, na którym wykonywany jest haft jest również bardzo istotny gdyż nie zawsze można wykorzystać tamborek do stabilizacji wyrobu, na niektórych materiałach może bowiem pozostać po nim ślad, którego nie da rady zniwelować, niezbędne jest wtedy wykorzystanie innych technik upinania wyrobów na maszynie. Możliwe jest również wykonanie przez nas naszywek do samodzielnego przyszycia lub haftów podklejonych termofolią, które można następnie przykleić do wybranego materiału za pomocą pras termotransferowych lub żelazka.

Poza standardowymi „pojedynczymi haftami” wykonujemy również hafty w metrażu.  Dodatkowo proponujemy połączenie różnych technik haftu ( np. haft metodą tradycyjną z aplikacją i cekinami,  czy sznurek z cekinami i dżetami) z innymi dostępnymi w naszej ofercie technikami zdobienia materiałów.

 

Zapraszamy również do zakładki „Pliki do pobrania”, w której znajdziecie nasze katalogi ozdób w wersji elektronicznej, w tym katalogi nici hafciarskich!